1. Strona główna
  2. O nas
  3. Nasze usługi
  4. Wynajem pomieszczeń
  5. Dojazd do nas
  6. Kontakt

Tachometr lokomotyw
GEBAR typu GTL 16/01

Przeznaczenie:

Tachometr lokomotyw GEBAR typ GTL 16/01 jest iskrobezpiecznym urządzeniem, służącym do odczytu prędkości jazdy podczas pracy lokomotywy oraz do rejestracji, pomiaru, odczytu i wizualizacji funkcji pracy lokomotywy . Kompletny tachometr lokomotyw GEBAR typ GTL 16/01 zbudowany jest z Bazy Tachometru Lokomotyw, Enkodera Tachometru Lokomotyw oraz Wyświetlacza Tachometru Lokomotyw (dla lokomotyw dwu-kabinowych 2 szt.). Istnieje możliwość wyposażenia zestawu w Programator Tachometru Lokomotyw. Podzespoły tachometru są połączone przewodami trzy, cztero i pięciożyłowymi, przystosowanymi do pracy w górnictwie w obwodach iskrobezpiecznych oraz do pracy w każdych warunkach zagrożenia.

Charakterystyka bazy GBTL:

Baza GBTL składa się ze stali nierdzewnej obudowy w wykonaniu o stopniu ochrony IP 66 z przepustami kablowymi oraz wyposażona jest w płytkę z elektroniką zabudowaną hermetyczną masą izolacyjną. Obudowa jest malowana na kolor szary. W przypadku wyposażenia w dwa wyświetlacze GBTL baza wyposażona jest w dodatkowy przepust kablowy. Z pamięci urządzenia przez połączenie bezprzewodowe programatorem możliwy jest odczyt danych wraz z przenoszeniem ich i zapisywaniem w pamięci komputera PC.

Charakterystyka enkodera GETL:

Enkoder GETL składa się z korpusu budowy przeciw wybuchowej wraz z wałkiem na którym zabudowane jest koło z bieżnikiem. Na wałku wewnątrz korpusu zabudowano czujnik i płytkę, zliczającą i przekazującą impulsy do zasilacza. Generowanie impulsu co 3 cm przebytej drogi pozwala na bardzo dokładną rejestrację zarówno przebytej drogi jak i pomiar aktualnej prędkości.

Budowa wyświetlacza GWTL:

Wyświetlacz GWTL składa się z obudowy nierdzewnej w wykonaniu o stopniu ochrony IP 65 z gniazdem przyłączeniowym obwodów zewnętrznych. Przeznaczony jest do łatwego odczytu wyświetlanych danych przetwarzanych przez bazę.

Budowa programatora GPTL:

Obudowa programatora wykonana jest z ABS. Dzięki komunikacji bezprzewodowej programator może odczytywać dane, zapisywać je i przekazywać do komputera, aby w sposób graficzny odczytać wszystkie parametry lokomotywy.

Dane techniczne:

Baza Enkoder Wyświetlacz Programator
rozdzielczość prędkości: 0,01 m/s napięcie zasilania: 6 - 12 V napięcie zasilania: 6 - 12 V napięcie zasilania: 3 V
pojemność pamięci: 2 lata jazdy prąd: 20 mA prąd : 80 mA prąd : 80 mA
napięcie zasilania: 15 - 30 V temperatura otoczenia: 0 - 40oC temperatura otoczenia: 0 - 40oC temperatura otoczenia: 0 - 40oC
temperatura otoczenia: 0 - 40oC wilgotność względna: do 95% wilgotność względna: do 95% wilgotność względna: do 95%
wilgotność względna: do 95% stopień ochrony obudowy: IP 65 stopień ochrony obudowy: IP 65 stopień ochrony obudowy: IP 65
stopień ochrony obudowy: IP 66 cecha: I M2 Ex ia I Mb cecha: I M2 Ex ia I Mb cecha: I M2 Ex ia I Mb
cecha: I M2 Ex ia I Mb